Kepçe Kulak Estetiği | Otoplasti

Kulak Boyutu Küçültme Ameliyatı

Kulak boyutu küçültme ameliyatı çok fazla yapılan fakat fazlaca tecrübesi olan hekim bulması zor olan bir operasyondur kepçe kulak boyutu küçültme estetiği iki kısımdan yapılabilir bunların birincisi
kulağın kıkırdak bölgesinden hem enini hem boyunu küçültebiliriz ikincisi bazı hastalarımızın kulak memesi çok büyük olabiliyor , kulak memesini küçülterek daha zarif hale hem de kulağı daha küçük hale getirebiliriz.

Kulak küçültme ameliyatında öncelikle kulağın boyunu ölçerek öncelikle dokümante etmemiz gerekiyor.
Yatay düzlemde yüzü 3 eşit parçaya dikey düzlemde 5 eşit parçaya böldüğümüzde kulağın uzunluğu yüzümüzün ortasındaki bir bölü üçlük segmentin içerisinde olmalı.
Ortadaki segmentin dışına çıkıyorsa o zaman kulak boyutu büyüktür.

Kulak Boyutu Küçültme Ameliyatının Anestezi Türü Nedir?

Kulak küçültme ameliyatı lokal anestezi ile yapılıyor (kulak uyuşturularak).
Kepçe kulak ameliyatından farklı olarak kulağın kıvrım kısmını koruyarak bu kıvrımın içine gizleyeceğimiz şekilde kesimizi yapıyoruz kulak arkasına dönerek yapıyoruz.

Bu işlemle kulağın hem boyunu hem enini küçültebiliyoruz ve gerçekten çok zarif neticeler ortaya çıkıyor.
 Kıkırdaktan kesiyi yapıp kulağı küçülttükten sonra kıkırdağa yaptığımız kesileri cerrahi tekniğe uyacak şekilde birbirine dikilir ve akabinde fazla deri çıkarıldıktan sonra kendiliğinden eriyen gizli dikişler ile kapatılır.

 

Kulak Boyutu Küçültme Ameliyatı İyileşme Süreci?

Kulağınızda şişlik görülebilir , kızarıklık görülebilir hatta morluk bile görülebilir bunların hepsi ortalama 10 gün içinde kulak küçültme ameliyatında bu olasılıklar büyük olasılıkla iyileşme oluyor.
Ameliyatınızın tam oturma süresi tabi ki tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi bir kaç ay zaman isteyecektir fakat 10 gün-2 hafta sonra meraklı gözlerden yada garip bakışlardan kurtulmuş bir şekilde hayatınıza devam edeceksiniz.

Eğer kulak boyutunuz hakkında rahatsız olduğunuz bir konu varsa kliniğimize ulaşmanızı size öneririz.

Başa dön
Sohbet Aç