Kepçe Kulak Estetiği | Otoplasti

Kepçe Kulak Estetiğinde Çapa Tekniği

Sevgili dostlar Merhabalar sizlere Çapa tekniği ile klasik tekniğin arasındaki farkı anlatmak istiyorum.
çaba tekniğine ben sizlere çok anlattık değişik videolar da farklı mecralarda önce kabaca bir bilginiz var ya da bir kula karşına aldığınız oldu artık.

Klasik teknikle ne kast ediliyor şimdi esasen kulak ameliyatında yani kepçe kulak ameliyatında klasik teknik diye bir teknik yok ancak klasik teknikten sizlerin yani potansiyel hastaların toplumun anladığı şey kıkırdak kesilerek yapılan kepçe kulak ameliyatı anlaşılıyor.

Yani biz sizle konuşurken klasik teknikle ameliyat yapıcaz dediğimiz zaman genelde anlaşılan şey kıkırdakların kesilerek şekillendirilmesi.

Ancak dediğim gibi klasik teknik diye tariflenmiş bir kepçe kulak ameliyatı tekniği yok siz bunu böyle algıladığınız için ben ikisinin arasındaki çapa tekniği ve klasik tekniği arasındaki farkı anlatmak istiyorum.

Şimdi bazı videolarımız da size kıkırdak koruyucu tekniklerden bahsetmiştim.
klasik teknik sizin algıladığınız manada kıkırdak kesilerek kıkırdak çıkartılarak uygulanan kepçe kulak ameliyatı tekniği.

İyi yapan hekim arkadaşlarım elbette var ancak ben bunca yıllık pratiğimde kendi geliştirdiğim kıkırdak koruyucu teknik olan çapa tekniğini uygulamayı tercih ediyorum.

Ve sizlere bunu öneriyorum klasik teknik benden talep ederseniz yani hocam benim kulak kıkırdaklarımı keserek yada scoring/zayıflatarak şekillendirir misin diye sorarsanız hayır demek durumundayım nezaketli bir şekilde bunu dediğim gibi çok güzel yapan hekim arkadaşlarımız var sizi onlara yönlendiririz eğer spesifik olarak böyle bir talebiniz olursa ancak şunu net olarak söyleyeyim bunca yıllık meslek hayatımda gerçekten geliştirdiğimiz çapa tekniğinde başarı oranımız oldukça yüksek elbette bizde revizyon ameliyatı yapıyoruz elbette bizim ameliyat ettiğimiz.

Hastaların yaklaşık %2 lik kısmı birdaha ameliyata ihtiyaç duyuyor ancak her halükarda başarı oranı açısından baktığımız zaman keyifli bir teknik olduğunu söyleyebilirim eee ve sorunuzun çözümü konusunda benim size önerim kıkırdak koruyucu teknik çapa tekniği olacaktır klasik teknikle kıyasladığımız zaman keyifli günler diliyorum size

Başa dön
Sohbet Aç