Kepçe Kulak Estetiği | Otoplasti

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kepçe kulak ameliyatları bizim oldukça sık yaptığımız ameliyatlardır ve kepçe kulak ameliyatlarında kendi geliştirdiğimiz tekniği uyguluyoruz.
Mezdeği çapa tekniği ile kepçe kulak ameliyatlarını yapıyoruz. Bu teknik oldukça rafine bir teknik haline geldi ve başarı oranı oldukça yüksek bir teknik.
Başarı oranı derken neyi kast ediyoruz?
Başarı oranı derken ameliyatın revizyon gereksinimi olup olmadığından ve hasta memnuniyetinden bahsediyoruz.

Kepçe Kulak Ameliyatında %98 Başarı Oranı

Bizim geliştirip uyguladığımız bu teknik bu teknikte %98 ikinci bir ameliyata ihtiyaç duymaksızın başarılı bir sonuca ulaşmış okuyoruz.
Yani sizi de bizi de mutlu edece estetik açıdan güzel bir neticeye ulaşmış oluyoruz.

Kepçe Kulak Ameliyatında İlk Muayene

Kepçe kulak ameliyatlarında öncelikle sizi muayene ediyoruz. Muayene ederken kulağınızın kafa tasından açıklığını değerlendiriyoruz kulak içerisinde olması gereken y harfi şeklinde katlantı var mı? yok mu? inceliyoruz…
Değerlendirmeyi yaptıktan sonra kulak içi katlantıları ve kulak yakınlığını hastamızla beraber karar verip hem fikir olarak ilerliyoruz.

kepçe kulak ameliyatı

Mezdeği Çapa Tekniğinin Kepçe Kulak Ameliyatındaki Başarısı

Mezdeği çapa tekniğinde kulak arkasından hastanın muayene bulgularına göre 15.3 cm arası cilt kesisi yapılması gereklidir.
Kıkırdakları kesme , kıkırdak çıkarma , kıkırdak zayıflama işlemi yapmıyoruz. Doku bütünlüğünü korumaktan yanayız . Kıkırdak görerek kesmeden şekillendirme üzerine kurulu bu teknik sayesinde %98 başarı oranıyla ve natural bir neticeye ulaşabiliyoruz.
Kulağın ön tarafına kesi yapmıyoruz. Bizim sanatımızın sırrı biz izleri olabildiğince saklamaktır bu yüzden kulağın arkasından işlem yapıyoruz.
Şekillendirme işlemi bittikten sonra kulak arkasına yaptığımız kesiyi kendiliğinden eriyen , estetik , gizli dikişlerle kapatıyoruz. Yani dikiş alınması gerekmeyecek şekilde kapatıyoruz tabi sonrasında pansuman yapılıyor.

Kepçe Kulak Estetiği İyileşme Süreci

2 gün sac bandı ile pansuman da kalır daha sonra çıkarılıp duşunuzu alıp sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. Saç bandı çıktıktan sonra her iki teknik için de pansuman yapmanıza veya yaptırmanıza gerek yoktur.Saç bandını sosyal hayatınızda kullanmanıza gerek yok sadece akşam uyurken takmanızı (14 gün) istiyoruz.Kulaklarınızın final halini alması 4-5 haftadır. Kulaklarınız ömürlüktür. Kendi tekniğimize güvendiğimiz için , ileride en ufak sizi rahatsız eden bir durum görürseniz buyrun gelin , hiçbir ücret talep etmeden ameliyatınızı kabul ediyoruz.

Kepçe Kulak Olan Hastalarımızın Videoları

Kepçe Kulak Ameliyatı Merak Edilenler Tablosu

SoruCevap
İlk Kontrol 3 Gün Sonra
Ağrı EşiğiAz ağrı Veya Hiç
Ameliyat KonumKlinik
Ameliyat Süresi35 dk
Ameliyat Yaş Sınırı18 yaş
Anestezi TürüLokal (Bölge Uyuşur)
Banyo Ne Zaman3 Gün
İyileşme1 Ay
Kanama Olur MuNadiren Görülür
Kulağım Açılır Mı%2
Kulağımda İz Kalır Mıİz Kalmaz
Pansuman1 Gün
Revizyon Gerekir MiHayır
Saç Bandı Takma3 Gün
Sosyal Hayata Dönüş1 Gün
Spor,FitnessHemen

Başa dön
Sohbet Aç