Kepçe Kulak Estetiği | Otoplasti

İple Kepçe Kulak Ameliyatı

İple kepçe kulak estetiği her zaman uygulanan bir teknik değildir hastanın kulak yapısına göre uygulanan bir tekniktir. Normal kepçe kulak ameliyat tekniğine göre biraz daha kısa süren kesi olmadan yapılan bir ameliyattır herhangi bir kesi uygulanmadan yapılan bu teknik öncelikle her kulağa uygun bir teknik değildir klasik kepçe kulak estetiğine nazaran daha kolay bu ameliyatı genelde hastalarımıza uygulamıyoruz çünkü yeni nesil çapa tekniği ile klasik ve ipli teknikten daha hızlı sonuç ve daha kesin sonuç vermektedir.

İple Kepçe Kulak Nasıl Yapılır?

Klinik ortamında yapılan bir operasyondur , kulağın kepçe kısmı gerdirerek yapılan bir ameliyattır bölge uyuşturularak yapılır (lokal anestezi) ip kullanılarak kulağın geriye alınması işlemidir.Bu teknik bazı kişiler üzerinde etkili bir teknik olsada çoğu kulağa uygun bir teknik değildir.

İple Kepçe Kulak Estetiğinde İyileşme Süreci

Aslında iyileşme süreci klasik yöntemden farksızdır ilk 2 gün tüm gün saç bandı kullanılır sonraki 10 gün sadece yatarken saç bandı takılır. Kulak 1 ay sonra tam iyileşme sağlar ve final halini alır.

İple Kepçe Kulak Ameliyatına Uygun Muyum?

Kulağınızda şekil bozukluğu olduğunu düşünüyorsanız , sadece estetik açıdan sizi rahatsız ettiğini düşünüyorsanız, kulağınızın üst kıkırdağı ön tarafa kıvrımlıysa, sağlığınız operasyon için herhangi bir engel teşgil etmiyorsa 18 yaşından büyükseniz uygun hastasınızdır .

İple Kepçe Kulak Estetiğine Uygun Muyum?

Eğer 18 yaşından küçükseniz ebeveyn eşliğinde gelirseniz ve ebeveyn rızası varsa, kulak ameliyatı olabilirsiniz alt yaş limiti 6’dır.
Herhangi bir üst yaş limiti yoktur sağlığınız el veriyorsa her zaman kulak estetik ameliyatı olabilirsiniz.

Kulağım Tekrar Eski Halini Alır Mı?

Ameliyat olduktan 1 Ay içinde herhangi bir travma görülmez ise ve ameliyat sonrası hayatınızda herhangi bir büyük travmalar yaşamaz iseniz bu teknikte herhangi bir açılma çok düşük bir ihtimaldir. 

Başa dön
Sohbet Aç