Kepçe Kulak Estetiği | Otoplasti

Kulak Memesi Küçültme Ameliyatı İstanbul

Klinik ortamında yapılan kulak memesi küçültme estetiği yaklaşık 40 dakika sürer . Kulak memesi estetiği %98 tekrar ameliyat gerektirmez 8-12 ay arasında izler belirli belirsiz hal alır.
Çoğunlukla kulak memesinin çok uzunluğu yapılan ameliyat ile normal kulak memesi uzunluğuna getirilir. Bunun yanında çok geniş kulak memeleride vardır ve bu hastaların kulak memeleri inceltilip normal bir kulak memesi haline getirilir. Küpe Deliği genişlemesi söz konusu olduğunda kulak memesine toparlama yapılır.

Kulak Memesi Küçültme Estetiği

Kulak memesi küçültme ameliyatları operasyon esnasında herhangi bir ağrı ve sızı duyulmaz kulak uyuşturularak yapıldığı için (lokal anestezi) hastalar herhangi bir belirti hissetmezler.
Kulak memesi ameliyatlarının en önemli kısmı hastanın hayal ettiği genişlikte ve uzunlukta olmasıdır bu ölçüler hasta ve cerrahın randevu kontrolünde beraber karar vermeleriyle gerçekleştirilir.
Kulak küçültme ameliyatlarında sosyal hayata dönme süresi 1 gündür.
Operasyon esnasında flepler ile kulağın meme kısmında ki rekonstrüksiyonu tamamlanır.
Genelde hastalar bu ameliyattan biraz ürksede cerrahi estetik ameliyatlar arasında en konforlu ameliyatlardandır.
Gerek soyal yaşama dönme gerek final hali süresi hastanın konforunu nerdeyse hiç etkilenmemesine olanak sağlamaktadır.

Kulak Memesi Estetik Fiyatlandırma

Kulak memesi ameliyatında fiyatlandırma işlemi randevuda cerrahın hastayı muayene ettikten sonra karar verilir genelde fiyatlar aynı olsada hastanın daha önce bir ameliyat geçirmiş olması fiyatları etkileyen faktörler arasındadır ve en önemli faktör hastanın kulak meme deformitesinin ne kadar zor ve ne kadar zorlayıcı olmasıdır.

Kulak Memesi Estetiğinde Merak Edilenler Tablosu

SORUCEVAP
Ameliyat Süresi 35 dk
Ameliyat YeriKlinik
Ağrı EşiğiAz Veya Hiç
Sosyal Yaşam1 Gün
Anestezi TürüLokal Anestezi
İz Kalır Mı İz Kalmaz
Kontrol Zamanı 3 Gün Sonra
Kanama Görülmez (Nadir)
Dikiş Alımı Yok

Kulak Memesi Küçültme Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır

Operasyona başlamadan lokal anestezi ile kulak uyuşturuluyor lokal anestezi ile uyuşturulan bölge kesinlikle hissedilemez yani ağrı sızı gibi hisleri ortadan kaldırır bu yüzden konforu yüksek ameliyatlarımızdandır.
Ameliyat öncesi hasta ve cerrah beraber kulak memesinin final boyutunu belirler ve operasyona başlamadan cerrah bu bölgede bir çizim sağlar.

Kulak memesi küçültme ameliyatlarında her iki taraf simetrik olmak zorunda yoksa gerçekten kötü bir sonuç ortaya çıkar yani yapan cerrah çok önemlidir bu ameliyatlarda. Bu operasyonu her gün yaptığımız için artık bu işte alışkanlık kazanmış haldeyiz bu operasyonlarda başarı oranımız %98 dir.

Kulak Memesi Ameliyatı Olan Hastamızın Yorumu

Kulak Memesi Ameliyatında İyileşme Süreci

Kulak memesi ameliyatında dikiş alımı olmuyor dikişler kendiliğinden 2-3 hafta içinde kuruyup dökülüyor bu süreç içerisinde istediğimiz gibi duş alabilirsiniz.
2 hafta sona erdiğinde kişinin kulak memesine göre ameliyatı yapan cerrahın önerdiği iz kremini kullanılmaya başlanır.
6 ayın sonunda izlerler solmaya başlar ve 1 seneyi tamamlandığında iz ten rengini alır.
Kulak memesi delim işlemleri 6 ayı doldurmadan yapılamaz 6 ayın sonunda kulak memesi yumuşadıktan sonra kulak memesi delimi yapabilirsiniz.
Yani özet geçecek olursak iyileşme süreci 1 ay içinde, iz iyileşme süreci ise 12 ay içinde tamamlanır.

Başa dön
Sohbet Aç